top of page

Biyografi

Onur Yanık Hakkında

Marka yaratmak ve yönetmek 17 yıldır yaptığı tek iş. Aynı zamanda kendi deyimiyle hayatta en iyi yaptığı şey. Bugüne kadar yüzlerce marka için iletişim projesi tasarladı ve uyguladı. Ulusal ve uluslararası markalarla çalışmasının yanında, 2005 yılında Avrupa Birliği Komisyonu'na pazarlama iletişimi danışmanlığı sundu. 

Kurduğu ve kreatif direktörlüğünü üstlendiği Provokatör, ardından Yirmibirgram ile Reklamcılar Derneği'ne kabul edilmiş en genç reklamcı oldu. Reklam Yaratıcıları Derneği'nin Yönetim Kurulu Üyeliği'ni yaptı. 2007 yılında Yaratıcılık isimli kitabı yazdı.

10 yılı aşkın süre Alem, Alem Style, Platin, The Brand Age ve BrandMap dergilerinde köşe yazarlığı yaptı. Marka ve yaşam stili odaklı makaleler kaleme almaya devam ediyor. 

4 yıl boyunca Türkiye ülke markasını yönetti. 7 ülkede marka iletişimi projeleri kurguladı. 

28 ihracatçı sektöre markalaşma danışmanlığı sundu. Sadece şirketler değil, kamu kurumları, semtler, şehirler, ülkeler ve şahıslar için de marka inşa etti/ediyor!

Uzmanlık

Marka Yaratma  Strateji     Marka İçeriği    Yaratıcılık 
Offline ve Online İtibar Yönetimi 
  Kişisel Markalama    Pazarlama İletişimi  

İş Deneyimi

2006-2012

Provokatör & Kurucu Ortak

Garanti GYO, Doğuş GE GYO, Hilton, Crocs, Yapı Kredi Koray, AIG Sigorta, Sahibinden.com, Alem, Türk Medya, Platin, Four Four Two, Autocar, Corio, Richmond International

2008-Devam

Yirmibirgram & Kurucu Ortak

Turkcell, Chanel, Philip Morris, Pernod Ricard, Türk Tuborg, Kempinski, Swissotel, Global Wellness Day, Red Bull, Çilek, Türkiye Bankalar Birliği, Türkiye Sınai Kalkınma Bankası

2015-2019

Türkiye Ülke Markası & Kreatif Direktör

Türkiye Cumhuriyeti Ekonomi Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı,

Türkiye İhracatçılar Meclisi, Tanıtım Birlikleri, 28 İhracatçı Sektör ve Projeleri

Eğitim

1998-2002

Marmara Üniversitesi

İletişim Fakültesi, Reklamcılık ve Tanıtım 

2003-2005

Marmara Üniversitesi

Reklamcılık Yüksek Lisansı

2017-2018

Harvard University

International Marketing, Extension Programı

İlgiler

Dünya üzerinde 8 milyar insan var. Ve Onur Yanık'a göre bunların her biri kendine has birer marka. Üzücü olan, pek azı bunun farkında. İşte burası Onur Yanık için kariyerinin yeniden başladığı yer. Temel ve daimi ilgisi insanların güçlü birer markaya dönüşebileceklerini göstermek. Türkiye'den kurumsal ve bireysel dünya markaları çıkarmak. 

bottom of page